خانه / آیفونها / علت زنگ نخوردن آیفون تصویری الکتروپیک
آیفون تصویری الکتروپیک
الکتروپیک

علت زنگ نخوردن آیفون تصویری الکتروپیک

<!— wp:paragraph –>

آیفون های تصویری الکتروپیک در ایران بعد از گذشت سالها محبوبیت بسیار بالایی پیدا کرد. بسیاری از مردم به علت تعویض راحت قطعات در آیفون تصویری الکتروپیک آن را نسبت به سایر برندها ترجیح می دهند. زنگ نخوردن آیفون های تصویری الکتروپیک یکی از معزلات بزگ کسانی شده که این آیفون تصویری را برای خود برگزیده اند ازین رو تصمیم گرفتیم تا جهت رفاه حال عزیزان در این مطلب دلایل زنگ نخوردن آیفون های الکتروپیک را به صورت اختصاصی بررسی کنیم. (بر خلاف تعمیرات آیفون های تصویری کوماکس تعمیرات آیفون الکتروپیک بسیار پیچیده تر می باشد.)

زنگ نخوردن آیفون های الکتروپیک به دو دسته تقسیم می شوند

  • نداشتن زنگ در آیفون داخلی
  • نداشتن زنگ در پنل

زنگ نخوردن آیفون داخلی الکتروپیک

منظور از آیفون داخلی الکتروپیک همان مانیتور داخلی واحدهاست. زنگ نخوردن آیفون الکتروپیک در مانیتور داخلی واحد ها بسیار زیاد اتفاق می افتد. ازین رو ما دلایلی که باعث زنگ نخوردن آیفون های الکتروپیک می شود را بررسی می کنیم.

  • خرابی برد صدا
  • خرابی سوییچر
  • خرابی بلندگوی داخلی

خرابی برد صدا در زنگ نخوردن الکتروپیک

برد صدا در آیفون های الکتروپیک بسیار مورد خرابی قرار می گیرد ازین رو ما به صورت تصویری برد صدا را بررسی می کنیم.

تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک
تعمیرات الکتروپیک

برد اصلی در آیفون های الکتروپیک را مشاهده می کنیم. وظیفه این برد تنظیم صدا و قطع و وصل نمودن صدا و تصویر می باشد. پس زنگ نزدن آیفون الکتروپیک می تواند به دلیل خرابی این قطعه باشد.

شما تصور کنید که گوشی پنل آیفون شما خاموش است اگر شخصی از دم درب و یا پنل زنگ شما را بزند مطمعنا نباید صدای زنگی در پنل و یا با لا به صدا درآید. حال اگر ارتباط با پنل قطع نشود نیز همین اتفاق خواهد افتاد البته ممکن است چند واحد با هم نیز زنگ بخورد که در باره این مطلب به صورت مفصل توضیح داده ایم.

پس حد الامکان قطعه هوک در برد اصلی را تعویض نمایید. چراکه این قطعه وظیفه قطع و وصل نمودن تمامی این قسمتهای صدا و تصویر را دارد.

عواملی که بر زنگ نزدن در برد اصلی الکتروپیک تاثیر گذار می باشند مدارات آی سی زنگ می باشند. آی سی زنگ موجود در برد اصلی وظیفه اصلی زنگ زدن را بر عهده دارد.

خرابی بلندگو در آیفون الکتروپیک

خراب شدن بلندگوی داخلی آیفون تصویری الکتروپیک می تواند دلیل بر زنگ نخوردن ایفون تصویری الکتروپیک گردد. همانطور که همه میدانیم وظیفه بلندگو پخش صدا در آیفون می باشد پس حدالامکان بلندگو را تعویض نمایید.

بلندگو در زنگ نخوردن الکتروپیک
بلندگوی الکتروپیک

خرابی سوییچر الکتروپیک

سوییچر ها در ایفون های الکتروپیک به چند دسته تقسیم می شوند ازین رو تعداد واحد در آیفون های الکتروپیک شرط داشتن سوییچر و یا نداشتن آن است. حال برای فهمیدن این موضوع باید بدانیم که تعداد واحدها از زیر هفت واحد باشد دارای سوییچر نیستند و اگر بالای هفت واحد باشند دارای سوییچر هستند.

سوییچر الکتروپیک در تعمیرات
سوییچر الکتروپیک

پس دلیل زنگ نخوردن در آیفون الکتروپیک بالای هفت واحد مربوط به این قسمت می باشد و اگر زیر هفت واحد دارید این قسمت را نادیده بگیرید.

معمولا سوییچرها تعمیر نمیشوند و بهتر آن است که این قطعه ارزان را تعویض نمایید.

نداشتن صدای زنگ در پنل الکتروپیک

همانطور که می دانیم پس از زدن دکمه زنگ در پنل ایفون الکتروپیک صدای کوتاهی مبنی بر زنگ خوردن آیفون تصویری شنیده می شود که گاهی اوقات این صدا از پنل پخش نمیشود.

شما تصور کنید که در صورتی که آیفون واحد خاموش باشد پنل متوجه این موضوع شده و صدای پنل را پخش نمی کند پس برخلاف تفکر برخی از تعمیرکاران نداشتن صدای پنل مربوط به داخل واحد و قطعه هوک می باشد که در قسمت بالا توضیح دادیم پس این قطعه را تعویض نمایید.

کاراتو به گروه مهندسی ما بسپار !! به مهندسین برق تهران !!!

توی نظرسنجی این مطلب شرکت کن - ۹۳%

۹۳%

نظرسنجی

ما یک گروه از مهندسین برق و جوون تهران هستیم که تمام کاراتون رو با ضمانت کتبی انجام میدیم.... اگه توی سایت ما عضو بشی برات یه کد ارسال میشه که میتونی با اون کد ۱۵% تخفیف بگیری 🙂 !! خیالتون راحت 🙂

User Rating: ۵ ( ۱ votes)
این مطلب را ارسال کنید

درباره‌ی مصطفی میرزاده

اینجانب مصطفی میرزاده در حال حاظر کلیه پروژه های برقی نظیر آیفونهای تصویری- دوربینهای مدار بسته- آنتن های مرکزی ثابت و گردان- طراحی تابلو برق- تعمیرات و نگه داری موتورخانه- و کلیه امور برقی- را تحت مدیریت اینجانب بر عهده گرفته و اجرا مینمایم جهت هماهنگی و کارشناسی رایگان با ما تماس حاصل فرمایید 09120610658

همچنین ببینید

دکودر سوزوکی

نحوه نصب پنل کدینگ سوزوکی و دکودر سوزوکی

در این مطلب که درخواست بسیاری از دوستان می باشد نحوه کد دادن و نصب …

لطفا دیدگاه خود را بگذارید :)

avatar
  اشتراک در  
اشاره به موضوع
Call Now Buttonجهت کارشناس رایگان تماس بگیرید
گروه مهندسی سریر تصویر. گروهی جوان از مهندسین برق تهران هستیم. بهترین تبلیغمون کار خوبه!! ...
+