خانه / آیفونها / آیفونها(آموزش) / تعمیرات آیفون تصویری سیماران
تعمیرات برد صوت آیفون سیماران
برد صوت آیفون سیماران

تعمیرات آیفون تصویری سیماران

<!— wp:paragraph –>

آیفون های تصویری سیماران یکی از محبوب ترین آیفون های تصویری در ابتدای ورود به بازار ایران بودند و ازین رو تعداد این نوع از آیفون های تصویری در تهران و ایران رو به افزایش بوده و هست. ما در این مطلب به صورت کاملا تخصصی تعمیرات آیفون های تصویری سیماران ( مانیتور و پنل ) را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تعمیرات آیفون تصویری سیماران را به طور کلی می توان به سه بخش کلی زیر تقسیم کرد.

 • تعمیرات مانیتور داخلی واحد ها
 • تعمیرات مربوط به کابل کشی
 • تعمیرات مربوط به پنل بیرونی

الف ) تعمیرات مانیتور داخلی آیفون تصویری سیماران

مانیتور داخلی واحدها معمولا بیشتر مورد خرابی قرار گرفته و باید حتما به این نکته توجه نمود که خرابی مانیتور داخلی واحدها مربوط به همان واحد بوده و در صورتی که دیگر واحدها نیز دچار خرابی مشترک می باشند مشکل از تعمیرات مانیتور آیفون سیماران داخل واحدها نمیباشد.

مانیتور داخلی معمولا از سه بخش کلی تشکیل می شوند.

 1. برد تغذیه مانیتور داخلی
 2. برد صدا و اصلی آیفون سیماران
 3. برد تصویر و مانیتور

در برخی مدل ها تعداد برد های داخلی مانیتور بیشتر می باشد و برد ذخیره عکس که ما بین برد اصلی و مانیتور قرار دارد نیز به آنها افزوده می شود.

۱٫ برد تغذیه در آیفون تصویری سیماران

همانطور که میدانیم ایفون های تصوری سیماران بسیار مشابه با انواع ایفون های تصویری چهار سیمه کوماکس و سوزوکی و آلدو می باشند. ازین رو تصمیم گرفتیم تا برد های تغذیه آیفون تصویری سیماران را بررسی نماییم.

آیفون سیماران در اوایل ورود به بازار ایران توانست فروش بالایی در بین محصولات آیفون تصویری در ایران داشته باشد و این محبوبیت و خرید بیشتر مبنی بر قیمت مناسب محصولات و کیفیت خوب این ایفون تصویری بود.

برد تغذیه در آیفون های تصویری سیماران وظیفه تامین نیرو جهت کار کردن آیفون تصویری می باشد. ازین رو در این مطلب تنها به بررسی این برد می پردازیم و جهت تعمیرات تخصصی برد تغذیه در ایفون های تصویری به این لینک مراجعه نمایید.

شناسایی برد تغذیه در تعمیر آیفون های سیماران

بورد تغذیه بکار رفته شده در آیفون های سیماران دقیقا همون بورد استفاده شده در آیفون های کوماکس هست که تفاوت بسیار ناچیزی دارد . برد تغذیه موجود در فیلم آموزشی و عکس از نوع برد های سوییچینگ بوده و نوع معمولی ان در هیچ کدام از آموزش های ما موجود نمی باشد.

برد تغذیه در تعمیرات آیفون سیماران
برد تغذیه

بردهای تغذیه در تعمیر آیفون تصویری حتما باید از نوع سوییچینگ باشه و متاسفانه بسیاری از همکاران بردهای معمولی رو به جای برد های سوییچینگ نصب می کنند که این امر باعث میشه تا درب باز کن با مشکل مواجه بشه. پس حتما در تهیه بردهای تغذیه در تهران نهایت دقت رو داشته باشید.

جهت تعمیرات تخصصی برد های تغذیه به این لینک مراجعه نمایید.

برای بهتر شناختن برد تغذیه فیلم تهیه شده را حتما مشاهده کنید.

شناسایی برد سیماران

۲٫ برد اصلی و برد صدا در آیفون تصویری سیماران

برد صوت در آیفون تصویری سیماران اصلی ترین قسمت یک آیفون سیماران است ازین رو تصویم گرفتیم تا تعمیرات برد صوت یا صدا در آیفون تصویری سیماران را مورد بررسی قرار دهیم پس تا اخر این مطلب با ما همراه باشید. تعمیرات برد صوت در آیفون تصویری سیماران همان برد اصلی آیفون تصویری می باشد و بسیار مشابه برد صوتی ایفون تصویری کوماکس می باشد.

برد اصلی و یا برد صوت آیفون سیماران دقیقا همان برد صوتی آیفون سوزوکی و کوماکس هست و در دو نوع سوییچر داخلی و بدون سوییچر داخلی در بازار موجود میباشد.

تعمیرات برد صوت آیفون سیماران
برد صوت آیفون سیماران

ما در ویدیو تهیه شده توسط گروه سریر تصویر این برد رو آنالیز می کنیم و نحوه تعمیرات برد صوت آیفون سیماران رو آموزش می دیم.

شناسایی برد صوت سیماران

تعمیرات هوک در برد صدا آیفون سیماران

در تعمیرات آیفون های تصویری نیز قطعه میکرو سوییچ یا همان هوک وظیفه قطع و وصل نمودن تصویر و صدا را بر عهده دارد که بر روی برد صدا یا صوت قرار دارد و دربسیاری از مواقع خرابی قطعه هوک باعث نداشتن صدا و یا تصویر نامناسب می باشد.

تعمیرات آیفون تصویری سیماران
هوک در آیفون سیماران

جهت تست کردن قطعه هوک می توانید از فیلم آموزشی تست قطعات استفاده نمایید.

تست قطعات آیفون تصویری

نداشتن صدای زنگ در آیفون سیماران

توجه داشته باشید که تعمیرات ای سی زنگ در آیفون تصویری سیماران جهت نداشتن صدای زنگ از داخل واحد می باشد.

آی سی زنگ

این آی سی در واقع وظیفه امپلی فایر جهت تقویت صدای زنگ است و در صورت خرابی این قطعه صدای زنگ به گوش نخواهد رسید.

تعمیرات زنگ در آیفون تصویری سیماران
آی سی زنگ

این قطعه قابل تست کردن نیست و بهتر است تا تعویض گردد.

خازن های صدای زنگ در تعمیر برد صدا سیماران

در مدار آمپلی فایر موجود در تعمیر برد اصلی آیفون سیماران خازن هایی جهت تقویت صدا موجود است که در صورت خرابی این خازن ها صدای زنگ شنیده نخواهد شد.

خازن صدای زنگ در تعمیرات آیفون سیماران
خازن صدای زنگ

جهت شناسایی دقیق خازن ها در آیفون های تصویری به این لینک مراجعه نمایید.

تغذیه ماژول تصویر در تعمیرات برد صدا سیماران

برد تصویر جهت کار کردن نیاز به تغذیه از برد اصلی یا صوت دارد که در صورت نداشتن تصویر حتما این قطعه باید چک گردد. این رگولاتور جهت تنظیم ولتاز مورد نیاز تصویر است. تعمیرات برد صوت یا صدا ایفون سیماران بسیار پیچیده تر از نمونه های دیگر آن می باشد.

تعمیرات برد صوت آیفون سیماران
تغذیه برد تصویر

۳٫ تعمیرات مربوط به برد تصویر آیفون سیماران

آیفون های تصویری سیماران در اوایل ورود به بازار ایران بسیار مشابه آیفونهای تصویری کوماکس بود حال این که کدام شرکت از دیگری به نوعی تقلید کرده می گذریم ولی به طور کلی تعمیرات مانیتورهای آیفون تصویری سیماران بسیار شبیه به تعمیرات مانیتور آیفون های کوماکس می باشد. خرابی تصویر و گیر کردن مانیتور بر روی آرم سیماران در محصولات جدید سیماران بسیار به چشم می خورد.

گیر کردن تصویر بر روی آرم سیماران

آیفون تصویری سیماران
سیماران

آیفونهای تصویری سیماران بعد از گذشت چندین سال بسیار متنوع تر از سالهای گذشته شد و نمونه محصولات متنوع این شرکت وارد بازار ایران گردید. ازین رو خرابی های متعددی در تصویر این نوع از محصولات به چشم می خورد.

در این نوشته تصمیم گرفتیم تا مشکلات مربوط به گیر کردن تصویر بر روی آرم سیماران را بررسی کنیم.

مشکل آرم سیماران را به چند دسته تقسیم می کنیم.

 • خرابی حافظه تصویر
 • خرابی برد اصلی
 • خرابی برد حافظه
تعمیرات حافظه تصویر

برد حافظه تصویر ارایه شده در محصولات جدید این شرکت در داخل برد اصلی مانیتور داخلی قرار دارد به طوری که حافظه میکرو اس دی از بیرون قابل تعویض می باشد.

حافظه میکرو اس دی در تعمیرات آیفون سیماران
حافظه تصویری سیماران

حافظه تصویر یا همان میکرو اس دی در صورتی که دارای شرایط زیر نباشد دچار مشکل آرم می شویم

 • سرعت بالاتر از کلاس ۱۰
 • سوختن میکرو اس دی
سرعت حافظه تصویر یا میکرو اس دی
سرعت حافظه تصویر در تعمیرات آیفون سیماران
سرعت حافظه

حافظه تصویر و یا همان حافظه میکرو اس دی که جهت ثبت تصاویر استفاده می گردد حتما باید از نوع کلاس ۱۰ و یا با سرعت بالاتر باشد چراکه در صورت کم بودن سرعنت حافظه برد اصلی حافظه قدرت خواندن و آنالیز حافظه را نداشته و باعث گیر گردن بر روی آرم سیماران می گردد.

پس حد الامکان حافظه تصویر را تعویض نمایید.

سوختن حافظه تصویر سیماران

حافظه میکرو اس دی استفاده شده در برخی از محصولات سیماران در صورت سوختن و یا شکستن باعث گیر کردن آرم سیماران میگردد پس حد الامکان جهت تست حافظه و یا تعویض آن اقدام نمایید.

خرابی برد اصلی مانیتور سیماران

حافظه تصویر یا همان میکرو اس دی جهت پردازش نیاز به برد دارد که همان برد حافظه می باشد ازین رو جهت انتقال تصویر حتما باید از برد اصلی بگذرد ازین رو خرابی در برد حافظه یعنی پردازش نکردن تصویر و لود نشدن آرم سیماران پس حتما باید برد حافظه تصویر سیماران تعمیر و یا تعویض گردد.

ب) تعمیرات مربوط به کابل کشی در آیفون تصویری سیماران

از آن جهت که کابل ها راه های ارتباطی بین مانیتور و تمامی اجزای سیستم یک آیفون تصویری می باشند معیوب بودن و یا اتصالی و قطعی در کابل ها می تواند تنها دلیل بر خرابی آیفون سیماران شما باشد.

ازین رو جهت چک کردن سیم کشی و مشکلات مربوط به کابل کشی می توانید به این لینک مراجعه نمایید.

جهت کارشناسی رایگان پروژه و یا اطلاع از قیمت تعمیرات با کارشناسان ما تماس بگیرید. مهندس میرزاده ۰۹۱۲۰۶۱۰۶۵۸

این مطلب را ارسال کنید

درباره‌ی مصطفی میرزاده

اینجانب مصطفی میرزاده در حال حاظر کلیه پروژه های برقی نظیر آیفونهای تصویری- دوربینهای مدار بسته- آنتن های مرکزی ثابت و گردان- طراحی تابلو برق- تعمیرات و نگه داری موتورخانه- و کلیه امور برقی- را تحت مدیریت اینجانب بر عهده گرفته و اجرا مینمایم جهت هماهنگی و کارشناسی رایگان با ما تماس حاصل فرمایید 09120610658

همچنین ببینید

تعمیر زنگ آیفون تصویری کوماکس

تعمیرات آیفون تصویری سوزوکی

آیفون تصویری سوزوکی برندی معروف در زمینه آیفون های تصویری در ایران است. بر خلاف …

4
لطفا دیدگاه خود را بگذارید :)

avatar
2 نظرات
2 پاسخ های موضوعی
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ
پرطرفدار ترین نظر سنجی
3 نظر نویسندگان
علیمصطفی میرزادهعلی مردان نظر اخیر نویسندگان
  اشتراک در  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
علی
مهمان
علی

سلام ممنون از پیج خوبتون. من یک گوشی سیماران شبیح به HS-35FL دارم که رم هم میخوره. تصویر دوربین رو چند روزی هست که نشون نمیده. کلیدهای کم و زیاد نور و شفافیت روی مانیتور نمایش داده میشه ولی تصویر جلو در خیر با یک گوشی دیگه تست کردم همه چیز اکی بود ولی با این گوشی تصویر جلو در اصلا نمایش نمیده . ممنون میشم کمک بفرمایید

علی مردان
مهمان
علی مردان

با سلام خدمت مدیر محترم سایت
بابت تعمیرات آیفون تصویری سیماران سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید.
بنده صدای زنگ بسیار ضعیفی داشتم و همونطور که گفتید شروع کردم به تعمیرات و آی سی زنگ رو تعویض کردم اما مشکل برطرف نشد ممنون میشم راهنمایی کنید.

Call Now Buttonجهت کارشناس رایگان تماس بگیرید
گروه مهندسی سریر تصویر. گروهی جوان از مهندسین برق تهران هستیم. بهترین تبلیغمون کار خوبه!! ...
+